Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... De ce platesc pentru 2 persoane?
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

De ce platesc pentru 2 persoane?

Locuiesc undeva in Titan. M-am trezit cu 2 persoane trecute la intretinere peste noapte. O intreb pe admnistratora de bloc si imi raspunde ca stie ea din surse ca prietena mea vine pe la mine. I-am cerut sa fie scoasa de la intretinere pentru ca ea are chirie intr-un alt bloc si nu locuieste cu mine. Imi zice ca are nevoie de cerere. Peste 4 luni iar ma trezesc cu 2 persoane la intretinere. Nu inteleg dc are nevoie de cerere pentru a scoate pe cineva de la intretinere si nu are nevoie de cerere si de a pune pe cineva la intretinere?
Administratorul sta de veghe ca pe timpul lui Ceasca? As vrea o solutie
reala.
Multumesc
Banuiesc ca prietena Dvs vine des ... conform legii, daca sta peste 15 zile cumulate trebuie trecuta la intretinere. Nu-s obligati vecinii sa pentru ea.