Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Viza temporara SUA dupa o reabilitare de drept
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Viza temporara SUA dupa o reabilitare de drept

Buna ziua,

Pe scurt, in 2009 am fost condamnat la 9 luni cu suspendare pentru violare de domiciliu. Intre timp a intevenit reabilitarea de drept, cazierul meu este curat.

Este necesar sa mai declar aceasta condamnare in formularul pentru viza?

Multumesc.
Nu a mai intalnit nimeni situatia de fata ?
Asta este o problema de drept federal american, eu nu ma pricep la asa ceva.