Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... cum pot amana legal o expertiza?
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

cum pot amana legal o expertiza?

buna ziua!

inca o data va cer sfatul in legatura cu o expertiza in desfasurare
toata vara domnul expert a incercat sa faca expertiza in constructii
si domnul parat nu m-a lasat sa iau parte si deci expertiza nu a mai avut loc
am avut termen acum in sept dar din cauza faptului ca domnii judecatori erau in protest s-au amanat toate dosarele
problema mea este ca saptamana viitoare trebuie neaparat sa plec intr-un intership in SUA deoarece i-am amanat destul
si nu voi mai veni cred pana in februarie
si nu stiu cum sa fac sa aman expertiza pana atunci

va rog mult de tot sa ma ajutati
nu prea as dori sa stie lumea unde plec si ce fac
deci daca s-ar putea sa "bag" alt motiv
asta ca sa nu fie amendat nici expertul
deoarece dansul a avut buna-vointa toata vara sa facem expertiza dar dc domnul parat e ..idiot...

asadar cam asta e situatia
va rog mult de tot daca ma puteti ajuta cu sfaturi v-as fi recunoscatoare.

o zi buna va doresc!
hopeless1,
iar pana in februarie 2009 nici ca mai pot veni
,
nimeni nu mai poate veni sau reveni la februarie 2009 !
Fata de imposibilitatea justificata,este de preferat sa angajati aparator ,care sa va reprezinte si sa va apere interesele cu profesionalism

Buna seara,Dna. @hopeless1,

Cu cateva exceptii, expertii tehnici constructii sunt persoane inteligente, foarte intelegatoare si amabile.

Expert tehnic judiciar (constructii !! sic.) Eugen MARCOV

:offtopic: :clapping::clapping::thumbup:
cioan a scris:

Buna seara,Dna. @hopeless1,

Cu cateva exceptii, expertii tehnici constructii sunt persoane inteligente, foarte intelegatoare si amabile.

Expert tehnic judiciar (constructii !! sic.) Eugen MARCOV

:offtopic: :clapping::clapping::thumbup:

Ar trebui sa insotiti o propozitie macar cu emoticon-uri nu sa puneti doar din acestea. Nu de alta dar pentru mine nu e tocmai clar ce ati vrut sa spuneti.
u.b.i.k. a scris:

cioan a scris:

Buna seara,Dna. @hopeless1,
Cu cateva exceptii, expertii tehnici constructii sunt persoane inteligente, foarte intelegatoare si amabile.
Expert tehnic judiciar (constructii !! sic.) Eugen MARCOV

:offtopic: :clapping::clapping::thumbup:

Ar trebui sa insotiti o propozitie macar cu emoticon-uri nu sa puneti doar din acestea. Nu de alta dar pentru mine nu e tocmai clar ce ati vrut sa spuneti.

Buna ziua.
Multumesc pentru mesaj

1. Nu rupeti o parte din mesaj de contextul intregului ... va rog;
2. Nu î-mi plac semnele ale micute, sunt prea comune si total lipsite de "inteligenta"

Cu stima
legalmgm, utilizator
o sa incerc sa vorbec si cu dansul
dar dupa cate am vazut doreste sa faca expertiza ca sa nu fie amendat de catre Instanta...
deci nu cred ca va da rezultat daca vorbesc cu d-ul expert
si tocami ca VREAU sa fiu eu PERSONAL la expertiza
nu sa imputernicesc pe nimeni
dar treaba este ca am un internship in SUA si am platit toate taxele
si nu mai pot veni pana in februarie 2010 (nu 2009)

asadar in acest caz cum pot amana legal EXPERTIZA?
pur si simplu ca sa fie eu personal atunci cand se va face

pot cumva sa suspend procesul pe o periaoada de cateva luni?

precizez ca trebuie neaparat sa plec in max 3zile
si doresc sa fiu personal la expertiza,
nu vreau sa omputernicesc pe nimeni.

se poate face ceva in acest caz?

va multumesc!