Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Drept de mostenire
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Drept de mostenire

Mai este valid un testament de mostenire in conditiile in care unul dintre cei 2 beneficiari desemnati a decedat inaintea titularului.
Buna ziua,
DA!
Partea ce ar fi revenit beneficiarului decedat va fi culeasa de descendentii sai daca are.
Nu. Legatul (testamentul) devine caduc.
Copiii legatarului nu au nici o vocatie/calitate.