Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Intabulare
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Intabulare

In extr. CF din 1902 sunt trecuti mai multi mostenitori, trei necunoscuti cu cota de 3/10 in baza unul act din 1870 ,strabunicul cu cota de 1/10, bunicul cu cota de 6/10.In anul 1962 se face succesine dupa decesul bunicului , mostenitor fiind tatal meu in baza cerificatului de mostenitor .In baza legii 18 se elibereaza titlul de propitatepe numele tatalui si al mamei im care sunt trecute terenurile intravilane, incluisiv casasi toate terenurile arabile.Tata a decedat in anul 2000 Va rog sa ma lamuriti care sunt pasii de urmat pentru intabularea si trecerea lor pe numele mostenitorilor actuali.
Dezbaterea mostenirii dupa tata.
In baza certificatului de mostenitor se face intabularea.