Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... certificat de nastere, stergere numele mamei
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

certificat de nastere, stergere numele mamei

Buna seara , va rog sa nu ma judecati, vreau sa stiu daca exista o lege prin care pot sa imi steg numele din certificatul de nastere al fiicei mele, vreau sa fie linie, am motive intemeiate si nu sunt nebuna.Va multumesc anticipat ptr raspunsuri si ptr ca nu ma judecati.
Datele din certificatele de nastere nu au nicio legatura cu sentimentele dintre persoanele mentionate in certificat.. In certificatul fiicei dvs dvs sunteti trecuta la mama ca dvs X cu nume si prenume, ati nascut-o.. ca va urati de moarte, nu intereseaza pe nimeni. Raspunsul e deci, nu exista nicio posibilitate sa va fie sters numele din certificat.
~ Conținut șters la cerere ~
prin adoptie, sotia dvs ar putea adopta copilul.