Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... receptia unei constructii
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

receptia unei constructii

buna ziua!! am construit o casa in regim propriu casa este ridicata acoperita usi si geamuri exterioare puse tencuita interior si usi intrioare puse instalatia sanitara terminnata instalatia electrica trasa garduri terminate din beton cu fier forjat!!am depus documentatia pentru receptia lucrarii si domnii care au venit la fata locului nu mi-au dat pv de constatare pe motiv ca nu am facut fatada exterioara si mi-au zis ca nu imi vor face pv pana nu este totul tencuit si vopsit!!! este legal asa ceva? daca eu nu mai am posibilitatea sa fac fatada exterioara 10 ani 10 ani ma amana?
Este legal, constructia trebuie finalizata inclusiv in ceea ce priveste finisajele.
Nu faceți nici o Recepție , dacă nu vrei sa vindeți , dacă nu o intabulări nu plătiți impozit