avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1568 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... ACTE
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

ACTE

Buna ziua
As avea nevoie de ajutor si anume :-sunt singurul membru al familie ramas in viata ,dar fosta cumnata refuza sa-mi dea actele fostei famili care se afla in posesie ei.Care este modalitatea legala si rapida de a obtine toate actele familiare de la ea ????
Un proces in instanta dureaza si nu sunt convins ca chiar dupa o rezolutie favorabila voi primii toate actele tuturor membrilor fam (se pot distruge, etc )
Va multumesc
Cel mai recent răspuns: zoli_2007 , utilizator 14:39, 11 Martie 2017
la ce fel de "acte familiare" va referiti?
Actele de deces ale: tatalui.celor 2 frati,si ale mam
Copiile certificatelor constatatoare ale decesului celor amintiti
Certificatele de nastere ale lor(copi si originale )
Poti cere un al doilea exemplar de la Starea Civila ,trebuie sa sti data lor de nastere si ultima adresa unde au locuit, Se completeaza cate o cerere tip si sa plateste o taxa minima.
Succes
Ultima modificare: Sâmbătă, 11 Martie 2017
ili47, utilizator
Multumesc mult.
Problema ca lucrez detasat in stainatate si nu pot merge in tara decat la sfarsitul anului....de sarbatori ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Acte familie zoli_2007 zoli_2007 Buna ziua As avea nevoie de ajutor si anume :-sunt singurul membru al familie ramas in viata ,dar fosta cumnata refuza sa-mi dea actele fostei famili care se ... (vezi toată discuția)
Deces dorderacu dorderacu ce acte trebuie pt ajutor de inmormantare, unde se depun , cat dureaza, cati bani se dau? (vezi toată discuția)
Alocatie monoparentala mariusxxl mariusxxl Cumnatul meu a decedat in urma cu 3 ani.Are o fata dar nu a fost casatorit cu acte cu mama ei,dar e trecut in certificatul de nastere al copilului. Este ... (vezi toată discuția)