Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... constituirea asociatiei
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

constituirea asociatiei

Buna ziua,
va rog sa-mi spuneti care este rolul procurorului in rezolvarea cererii de inregistrare a asociatiei(in general)

va multumesc!
In general nu are nicio calitate.
Este posibil sa fie o eroare.
Procurorul nu re nici o tangenta in cazul rezolvarii cererii de inregistrare a asociatei de proprietari.
L nr 230/2007 ,art 6 (4)asociatia de proprietari dobandeste personalitate juridica in baza incheierii judecatorului-delegat desemnat la organul financiar local de catre presedintele judecatoriei in a carei circumscriptie teritoriala se afla cladirea
De unde a aparut acest procuror?:O
daca inocenta a raspuns ..de ce se mai intervine..in discutie
?
Eventualitati si posibilitati sunt multiple,dar cum autorul topicului a fost zgarcit in detalierea sustinerii,posibil ca acesta sa revina cu precizari concrete referitoare la circumstantele care au condus la implicarea responsabilitati procurorului.