avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 920 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Procuror corupt
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Procuror corupt

Speta:

L-am numit pe un procuror corupt deoarece m-a acuzat fara probe. Fara probe m-a belit si judecatorul.
Am avut de platit 50 000 euro daune morale in urma deciziei unei instante civile.
La 2 ani de la evenimente acel procuror este arestat de DNA. vreau sa stiu daca se poate ataca sentinta civila intrucat acel procuror chiar este corupt.
Sau macar daca se poate reduce semnificativ din daune, numind un corupt corupt nefiind un lucru atat de grav.
Cel mai recent răspuns: DAN POPESCU , Avocat 11:45, 13 Martie 2017
Ar fi de ras daca n-ar fi vorba de atatia bani :-) daca va considerati nevinovat(spuneti ca nu sunt probe),ati mers mai departe la curtea de apel ?
Doar dacă s-a comis o infracțiune în cazul dvs. va poate ajuta.
Simplul fapt ca ar fi corupt procurorul i alte cazuri nu va ajuta.
A mai fost și instanta care a judecat și a cenzurat la judecata probele.
Formulati revizuire conf.art.509(1)NCPC.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Neluare in considerare cererea de interventie accesorie lacramioara81 lacramioara81 Buna ziua! Am formulat cerere de interventie accesorie in favoarea recurentului, deci in faza de recurs, insa instanta s-a pronuntat, fara sa ia in ... (vezi toată discuția)
Judecator abuziv Just-drept Just-drept Buna seara, Stimati forumisti, juristi, avocati s.a.m.d., Ce propuneri aveti impotriva unui judecator care cu rea-credinta, da o decizie ... (vezi toată discuția)
Achitare cercetasa cercetasa sunt cazuri de achitare in speta loviri si alte violente (vezi toată discuția)