Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Expirare contract de comodat
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Expirare contract de comodat

Buna ziua,
Am deschis o SRL in februarie 2012. Nu am prestat nimic, nu am avut niciun venit si nicio cheltuiala; mai pe romaneste "nu am miscat un pai"pe aceasta firma.
Contractul de comodat a expirat dupa 5 ani pe 13.02.2015.
Daca nu fac niciun demers firma va fi dizolvata?
revin asupra textului: contractul de comodat a expirat pe data de 13.02.2017.#-o de vina a fost data de 13...::O
ONRC va solicita dizolvarea societatii.