Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... Solicitare
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

Solicitare

Va rog sa-mi spuneti daca un punct de lucru al unei societati comerciale dispus in alta localitate decat sediul social al societatii si care nu are CUI pentru acel punct de lucru se poate autoriza in conditiile OUG 129/2000 republicata ca furnizor de formare profesionala a adultiilor?
Pentru a se supune autorizării în vederea eliberării de certificate cu recunoaştere naţională, furnizorii de formare profesională stabiliţi în România trebuie să îndeplinească următoarele condiţii de eligibilitate:
a) să fie legal constituiţi;
b) să aibă prevăzute în statut sau, după caz, în actul de înfiinţare activităţi de formare profesională;
c) să îşi îndeplinească obligaţiile de plată a impozitelor, taxelor şi contribuţiilor datorate, potrivit legislaţiei în vigoare.

In speta, acel punct de lucru nu se poate autoriza.