Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Concediu si indemnizatii
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Concediu si indemnizatii

Am tripleti,in aprilie fac 2 ani, unul are asm bronsic cu certificat de handicap, vreau sa prelungesc CCC pana la 3 ani. Indemnizatie o sa primeasca toti copii in continuare sau doar unul.
Eu știu că doar copilul cu astm va primi până la 3ani indemnizatia. Ceilalți sunt sănătoși și vor lua doar alocația de 84lei. Așa am citit și eu.
Indemnizatia pentru CCC o veti primi doar pentru copilul cu handicap pana la implinirea varstei de 3 ani.