Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Efectele anulării rezolutiei ONRC desființare firmă
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Efectele anulării rezolutiei ONRC desființare firmă

O firmă a fost radiată în anul 2013. Ulterior, în anul 2016, prin hotărâre judecătorească, Rezoluția ONRC de radiere a fost anulată. Firma deține un teren, pentru care s-a plătit în această perioada (2013-2016) impozitul de către o persoană fizică, iar acum Primăria solicită achitarea impozitului retroactiv de către firmă.
Vă rog sa-mi comunicați dacă solicitarea primăriei este legală.
~ Conținut șters la cerere ~
Adică pentru același teren ar trebui să se plătească impozit de două ori?
Mergeți la primărie și reglementati problema. Dacă se emite vreun titlu executoriu trebuie să fie contestat și arătat că impozitul a fost plătit.
~ Conținut șters la cerere ~