Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... Impozit apartament neachitat din 2003
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

Impozit apartament neachitat din 2003

Dacă impozitul aferent unui apartament nu a fost achitat din anul 2003, cum pot proceda pentru a plăti impozitul din 2013 încoace, având în vedere faptul ca pentru ceilalți ani a intervenit prescriptia? La casieriile primăriei casierii solicita plata din urma... Menționez ca Primăria a mai trimis in urma cu câțiva ani o somație de plata, amenințând cu executarea silita, însă nu a întreprins nimic. Vreau sa plătesc la zi, dar fără anii prescrisi. Cum procedez?
Platiti online prin ghiseul.ro.
Nu știu cum funcționează ghișeul. ro, dar dacă îmi încasează suma ca și cota parte din totalul datorat, se reactivează debitul și prescriptia încetează. Începe sa curgă o noua prescriptie... Nu?