Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... PFA Taxi
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

PFA Taxi

PFA Taxi poate angaja sofer
Buna ziua,

Conform ultimelor modificari legislative, PFA-ul poate desfășura activitățile pentru care este autorizată, singură sau împreună cu cel mult 3 persoane, angajate de aceasta, în calitate de angajator, cu contract individual de muncă, încheiat și înregistrat în condițiile legii”.

Prin urmare, sigur ca este posibil.

Avocat Ionita Loredana
Cei de la Primaria Pitesti nu admit faptul sa ai angajat pe taxi daca esti PFA spun ca daca te prind pe strada ramai fara licenta dar nici nu imi da voie sa schimb PFA-ul in altceva ca sa pot angaja culmea cei de Registrul Comertului imi schimba dar nu accepta Primaria Pitesti ( ei au alte legi ) :)
Este adevarat ca primariile nu accepta sa ai angajat pe pfa?si de ce

adyta83 a scris:

Cei de la Primaria Pitesti nu admit faptul sa ai angajat pe taxi daca esti PFA spun ca daca te prind pe strada ramai fara licenta dar nici nu imi da voie sa schimb PFA-ul in altceva ca sa pot angaja culmea cei de Registrul Comertului imi schimba dar nu accepta Primaria Pitesti ( ei au alte legi ) :)

Este adevarat ca primariile nu accepta sa ai angajat pe pfa?si de ce

adyta83 a scris:

Cei de la Primaria Pitesti nu admit faptul sa ai angajat pe taxi daca esti PFA spun ca daca te prind pe strada ramai fara licenta dar nici nu imi da voie sa schimb PFA-ul in altceva ca sa pot angaja culmea cei de Registrul Comertului imi schimba dar nu accepta Primaria Pitesti ( ei au alte legi ) :)