Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Acte necesare banner/reclama luminoasa
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Acte necesare banner/reclama luminoasa

Buna seara,

Din ce am mai citit pe acest forum am aflat ca denumirea firmei si reclama luminoasa pot contine nume/texte diferite.

Ma puteti ajuta cu urmatoarea informatie?: Ce acte necesare sau ce lege reglementeaza partea de "reclama".

Mai exact ma intereseaza 2 aspecte:
1. Cum/de unde se obtine aprobarea pentru partea de text - ce text pot sa scriu in acel banner/firma luminoasa
2. Cum/de unde se obtine aprobarea pentru amplasarea casetei luminoase pe propria cladire si eventual daca vor exista costuri/taxe anuale sau exista doar o plata unica.

Multumesc.
Mergeti la primarie pentru aprobare.
Cititi si informatiile de la adresa www.avocatnet.ro/content/for...

Multumesc pentru raspuns, acesta rezolva pct. 2, dar pentru pct. 1 ma puteti ajuta?... adica exista vreo lege/reglamentare care sa explice ce pot scrie?... adica daca numele societatii este "X SRL" pot sa scriu pe caseta luminoasa "La melci" sau orice alt text? (fara sa fie nevoie de inregistrare la OSIM?)