avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 634 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Acte necesare banner/reclama luminoasa
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Acte necesare banner/reclama luminoasa

Buna seara,

Din ce am mai citit pe acest forum am aflat ca denumirea firmei si reclama luminoasa pot contine nume/texte diferite.

Ma puteti ajuta cu urmatoarea informatie?: Ce acte necesare sau ce lege reglementeaza partea de "reclama".

Mai exact ma intereseaza 2 aspecte:
1. Cum/de unde se obtine aprobarea pentru partea de text - ce text pot sa scriu in acel banner/firma luminoasa
2. Cum/de unde se obtine aprobarea pentru amplasarea casetei luminoase pe propria cladire si eventual daca vor exista costuri/taxe anuale sau exista doar o plata unica.

Multumesc.
Cel mai recent răspuns: luconsta , utilizator 20:19, 17 Martie 2017
1 din 1 utilizatori consideră
acest răspuns util
Mergeti la primarie pentru aprobare.
Cititi si informatiile de la adresa www.avocatnet.ro/content/for...

Multumesc pentru raspuns, acesta rezolva pct. 2, dar pentru pct. 1 ma puteti ajuta?... adica exista vreo lege/reglamentare care sa explice ce pot scrie?... adica daca numele societatii este "X SRL" pot sa scriu pe caseta luminoasa "La melci" sau orice alt text? (fara sa fie nevoie de inregistrare la OSIM?)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Caseta publicitara luminoasa aprobare primarie vasile15 vasile15 Buna seara!Am o caseta publicitara luminoasa si doresc sa o pun in exterior pentru a-mi face reclama la propriul magazin..problema e ca de la primarie mi s-a ... (vezi toată discuția)
Acte necesare autorizare firma luminoasa BiancaTudose BiancaTudose Buna ziua! As avea nevoie de ajutorul dvs. Ce acte sunt necesare pt a autoriza o firma luminoasa a unui magazin ce are inchiriat spatiul intr-un spatiu ... (vezi toată discuția)
Amplasare banner firma neluminoasa contacafe contacafe Buna ziua! Ma poate ajuta cineva cu urmatoarea problema: am un magazin la parterul unui bloc si as vrea sa afisez deasupra intrarii un banner sau afis din ... (vezi toată discuția)