Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie anticipata parțial
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie anticipata parțial

Buna ziua,
Care sunt pașii pe care trebuie sa-i urmeze un salariat pentru a beneficia de pensie anticipata parțial? Trebuie sa depună o cerere la firma prin care stipulează ca dorește acest lucru?
Multumesc anticipat!
Cererea pentru acordarea pensiei se depune la Casa de pensii si nu la angajator.

Detalii:
Pensia anticipată parţială - cu penalizarea cuantumului drepturilor de pensie
[ link extern ]

Când și cum poți cere pensia anticipată parțială
www.avocatnet.ro/content/art...