Forum Discuţii juridice Învăţământ - probleme ... profesor studii ssd
Discuție deschisă în Învăţământ - probleme juridice conexe

profesor studii ssd

Buna ziua, sunt absolventa a Colegiului Universitar, 3 ani, invatamant de zi, la stat,promotia 1994, subinginer zootehnist.In anul intai am avut avut o materie necesara, la vremea respectiva, celor care doreau sa predea in invatamant- Relatii socio-umane. Stiu ca legea invatamantului s-a tot schimbat, as dori sa va intreb daca indeplinesc conditiile pentru a incepe o cariera in invatamant.Nu am experienta in domeniul in care am studiat, daca imi va fi acceptat dosarul ma gandesc sa particip la concurs pentru postul de profesor de biologie debutant, scoala generala. Va multumesc anticipat pentru raspuns.
~ Conținut șters la cerere ~
Va multumesc pentru raspuns, nu prea inteleg ce inseamna 'daca', ramane la alegerea inspectorului scolar sau exista clar in lege ca pot participa la concurs, avand in vedere anul absolvirii, urmand sa termin modulul psihopedagogic in decurs de cativa ani.
~ Conținut șters la cerere ~