Forum Discuţii contabile şi ... Impozite şi taxe locale Impozit casa
Discuție deschisă în Impozite şi taxe locale

Impozit casa

Buna ziua,am nevoie va rog de cateva informatii.
Tata a decedat anul trecut , nu am facut succesiunea.A venit de plata impozitul pe casa partea mamei, ce se intampla cu partea tatalui? Trebuie platita la Impozite si taxe sau cum e procedura? Multumesc.
Trebuie achitat impozitul și pentru partea tatălui chiar dacă nu a fost dezbătută succesiunea.
Cum sa vina de plata doar partea mamei? Tatal beneficia de scutire de la plata impozitului? In cazul in care beneficia de scutire trebuia sa anuntati acest lucru pentru ca impozitul sa fie calculat pe tot imobilul.

Buna ziua,am nevoie va rog de cateva informatii.
Tata a decedat anul trecut , nu am facut succesiunea.A venit de plata impozitul pe casa partea mamei, ce se intampla cu partea tatalui? Trebuie platita la Impozite si taxe sau cum e procedura? Multumesc.