Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... lntrerupere somaj din strainatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

lntrerupere somaj din strainatate

Va rog sa imi spuneti cum se poate intrerupe indemnizatia de somaj; se poate si prin mandatar sau numai prezentandu-ma personal?
Ma aflu in afara tarii si am reusit sa gasesc un job.

Va multumesc,
Cu respect
Puteti trimite cererea de suspendare a platii indemnizatie de somaj si printr-o alta persoana care detine o procura in acest sens.