avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1548 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... lntrerupere somaj din strainatate
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

lntrerupere somaj din strainatate

Va rog sa imi spuneti cum se poate intrerupe indemnizatia de somaj; se poate si prin mandatar sau numai prezentandu-ma personal?
Ma aflu in afara tarii si am reusit sa gasesc un job.

Va multumesc,
Cu respect
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:11, 17 Martie 2017
Puteti trimite cererea de suspendare a platii indemnizatie de somaj si printr-o alta persoana care detine o procura in acest sens.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cerere de divort prin mandatar dalia_dc dalia_dc Buna, va rog sa-mi spuneti daca este posibil ca cererea de divort sa fie depusa de o terta persoana. Sora mea lucreaza in Italia si ar prefera sa vina in ... (vezi toată discuția)
Sentinta de divort selena4x selena4x Bine v-am gasit pe pagina acestui Forum! As avea o intrebare,cred eu foarte simpla si sper sa n-o complic cu inconstienta limbajului juridic...Doresc sa aflu ... (vezi toată discuția)
Divort zivem zivem Buna ziua, as dori sa ajut o cunostinta care momentan locuieste si munceste in afara tarii. Aceasta doreste sa stie ce trebuie facut si cand, pentru a da ... (vezi toată discuția)