Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Angajata la 2 ore
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Angajata la 2 ore

Buna ziua, am o angajata la 2 ore care este imsarcinata, trebuie sa o trec cu norma intreaga sau jumatate de norma pt a beneficia de indemnizatie pt cresterea copilului?
Nu este obligatoriu sa o treceti la 8 ore... va beneficia de indemnizatia pentru CCC si daca este angajata cu timp partial.
Multumesc!