avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1003 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... clarificare date din sentinta
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

clarificare date din sentinta

Buna ziua!
avand in vedere finalizarea unui dosar de partaj am primit sentinta in care scrie:
,,ia act ca nu s au solicitat cheltuieli de judecata de catre reclamanta,,
,,ia act ca paratul ca solicita cheltuielile de judecata pe cale separata,,
1.va rog sa-mi explicati aceste lucruri pe intelesul unuor ,,oameni de rand,,
2.am drept de apel ,pot solicita acesta pt neintelegerea cu plata pensiei ?
nu de la introducerea actiunii ci din momentul din care nu am mai contribuit asa cum am mentionat in intampinare.
3. in calitate de parte parata ce trebuie sa fac ref la cheltuieli de judecata?
va multumesc!












;



























Ultima modificare: Marți, 21 Martie 2017
ALBERTO58, utilizator
Cel mai recent răspuns: asaofi , utilizator 14:54, 26 Martie 2017
Nu are relevanta, fatza de restul explicatiilor primite.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Apel pentru pensie de intretinere minor Lorenanicoleta Lorenanicoleta Buna seara. Am depus o cerere in instanta pt pensie de intretinere minor in august 2016. In ianuarie 2017 am primit hotararea care obliga paratul la plata unei ... (vezi toată discuția)
Pensie intretinere minor adriana istrate adriana istrate Am intentat actiune de divort pe data de 20.12.2010, cerand -desfacerea casatoriei -incredintarea minorului -plata pensiei de intretinere pt minor incepand ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara copil major liligeorgescu67 liligeorgescu67 Am platit pensie alimentara 25% din venitul net pana la majoratul copilului. Acum m-a chemat in judecata pentru continuarea platii, el fiind inca elev. Eu ... (vezi toată discuția)