Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... clarificare date din sentinta
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

clarificare date din sentinta

Buna ziua!
avand in vedere finalizarea unui dosar de partaj am primit sentinta in care scrie:
,,ia act ca nu s au solicitat cheltuieli de judecata de catre reclamanta,,
,,ia act ca paratul ca solicita cheltuielile de judecata pe cale separata,,
1.va rog sa-mi explicati aceste lucruri pe intelesul unuor ,,oameni de rand,,
2.am drept de apel ,pot solicita acesta pt neintelegerea cu plata pensiei ?
nu de la introducerea actiunii ci din momentul din care nu am mai contribuit asa cum am mentionat in intampinare.
3. in calitate de parte parata ce trebuie sa fac ref la cheltuieli de judecata?
va multumesc!

;

ALBERTO58, utilizator
Nu are relevanta, fatza de restul explicatiilor primite.