Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... cercetare disciplinara
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

cercetare disciplinara

Buna dimineat. Am o noua problema. Ieri am emis decizie de comisie de disciplina si decizie de suspendare CIM pe perioada cercetarii disciplinare. Astazi angajatul a depus cerere de incetare cu acordul partilor.Care sunt pasii? Fac decizie de incetare suspendare si apoi de incetare CIM? Mentionez ca nu am convocat angajatul pentru cercetare disciplinara, n-am avut timp.
Multumesc.
Daca salariatul a gresit intr-atat incat doriti sa-i desfaceti contractul individual de munca disciplinar, puteti sa nu fiti de acord cu cererea dansului de desfacere cu acordul partilor si sa continuati cercetarea disciplinara cu tot ce presupune ea.
Daca doriti sa scapati de dansul puteti sa-i acordati desfacerea. Depinde cat de tare v-a suparat.:)
~ Conținut șters la cerere ~
jurist Clement a scris:

Sa fie neclare dispozitiile art.267 alin.(1) si alin.(2)-(4) ?
Atunci si el poate va fi priceput sa intenteze o actiune la instanta,NU ?
:closedtopic:

Intrebarea mea era cu totul alta.
Parerea mea coincide cu a unora dintre colegii mei: daca vreti sa scapati mai repede el salariat acceptati-i incetarea CIM cu acordul partilor cat mai repede.
~ Conținut șters la cerere ~