avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 835 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Sfaturi va rog - credit Prima casa
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Sfaturi va rog - credit Prima casa

Daca am primit teren de la primarie pt costruire de casa si ma voi casatorii intr-o luna cu viitorul sot care si-a facut demersul pt succesiune sa ii ramana apartamentu parintesc doar pe numele lui, exista posibilitatea sa ne putem lua bani prin programu prima casa sa ridicam casa pe acel teren?
Cel mai recent răspuns: B.Cosmin , utilizator 05:00, 28 Martie 2017
Te interesezi la bancă ,mai este si creditul ipotecar.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Partaj interesant-speta FCF FCF Dau o bere cui reuseste sa gaseasca o solutie in speta de fata: In timpul casatoriei sotia a luat un imprumut DE NEVOI PERSONALE, doar pe numele ei, ... (vezi toată discuția)
Divort la notar si partaj credite adtr adtr Buna ziua, Eu si sotul meu vrem sa divortam, suntem amandoi de acord, avem un copil de 8 ani. Am vrea sa divortam la notar, si tot acolo sa facem partajul. ... (vezi toată discuția)
Mare dilema - oare sa fie nevoie de o conventie matrimoniala? bugy_cs bugy_cs Buna ziua. Am si eu o problema si doresc parerea dumneavoastra, obiectiva. Eu si iubita mea - viitoarea sotie ne vom casatori in toamna acestui an. Pana atunci ... (vezi toată discuția)