Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Detasare, salariu
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Detasare, salariu

Buna ziua,

am urmatoarea situatie:
anul trecut am angajat cu contract individual de munca o persoana, care am aflat acum, ca era de fapt detasata la firma unde lucrez. Precizez ca nu mi s-a transmis acest lucru. Din contra, mi s-au dat toate detaliile angajarii, care sunt dezavantajoase fata de contractul unde are functia de baza (are salariul mai mic).
Ma puteti ajuta cu o idee cum sa remediez din urma situatia?

Multumesc!
Se fac rectificative.