Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... minora a vandut apartamentul
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

minora a vandut apartamentul

o minora a vandut apartamentul. Era casatorita,sotul era plecat peste hotare. Parintii sotului nu sunt de acord cu decizia minorei ,deoarece ea a luat toti banii ei. Parintii sotului (si el)doresc sa primeasca si ei ceva din venitul pe baza vanzarii apartamentului,deoarece au pus si ei bani la cumpararea acestuia. Insa apartamentul era scris pe minora.
buna ziua!
1. femeia minora prin acsatorie capata capacitate deplina de exercitiu.
2. apartamentul era bun comun al sotilor? sau doar bunul minorei?
in cazul in care ap era bun comun minora a prezentat cu siguranata la BNP unde s-a perfectat vanzarea o procura din partea sotului.
Dati-ne mai multe detalii.
Cand a fost achizitionat apartamentul, minora era casatorita legal ?
Puteti face dovada ca parintii sotului au participat cu bani la achizitionarea apartamentului ?
In momentul de fata, cei doi mai sunt casatoriti ?
Da,sunt casatoriti,au copil. Minora a vandut apartamentul , deoarece sotul avea datorii si era nevoita sa-l vanda . Insa sotul nu poate veni in tara si parintii pe baza venitului doresc sa-l ajute sa vina in tara . Minora nu este de acord sa imparta banii ramasi cu sotul . Poate parintii sotului sa dobindeasca macar ceva din venit?
A-ti fost rugat sa furnizati mai multe amanunte pentru a primi raspunsuri corecte , de ce nu faceti acest lucru ? #-o Parintii sotului nu 'poate' sa dobandeasca ceva din venit.
...minorii fac lucruri traznite...