Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... pensionare
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

pensionare

Un functionar public poate sa mai ramana in functie dupa data legala la care trebuie sa se pensioneze? Sunt nascuta la data 5 mai 1956 si am 42 de ani vecime .
La împlinirea vârstei standard de pensionare și a stagiului de cotizare se iese la pensie de drept potrivit legii 263/2010 și legii 188/1999
La art. 98 din statut Raportul de serviciu existent încetează de drept:d) la data îndeplinirii cumulative a condiţiilor de vârstă standard şi a stagiului minim de cotizare pentru pensionare;
O zi buna