Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Schimbare nume, schimbare pasaport
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Schimbare nume, schimbare pasaport

Bună ziua. Fratele meu se va căsători pe 6 mai, iar pe 8 mai va pleca împreună cu viitoarea soție în Germania. Având în vedere ca buletinul ei devine invalid o data cu schimbarea numelui, as dori sa va
întreb dacă poate circula momentan pe baza de pasaport , iar ulterior sa -și schimbe cartea de identitate! Va mulțumesc! !!!
Da, poate.
Mulțumesc!