avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1043 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... o nelamurire
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

o nelamurire

Buna ziua. Am o intrebare. Daca recent am semnat un contract in dublu exemplar. Iar al meu nu a fost semnat de angajator. in cazul unei probleme contractuale Acesta mai este valabil? Angajatorul are semnatura mea dar eu nu am pe contract semnatura angajatorului.Multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:18, 30 Martie 2017
C.i.m. nesemnat de ambele parti este un contract nevalabil.

Mergeti la angajator sa semneze si el exemplarul dvs.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Contract de munca schimbat doar de catre angajatpr garetbora garetbora Buna ziua. As dori sa stiu daca un contract de munca incheiat si semnat de catre angajator si angajat (ambele parti) poate fi modificat ulterior, mai exact, sa ... (vezi toată discuția)
Contract de munca, durata determinata (nesemnat) jeidy jeidy mi-am gasit de lucru pe perioada verii cu contract ,dar problema este ca la inceputul lunii cand am completat contractul,am completat spatiile care erau de ... (vezi toată discuția)
Contract de munca nesemnat RIMAX RIMAX Buna ziua, M-am angajat la o firma luna aceasta si mi s-a dat o copie a contractului de munca. Contractul contine toate datele necesare, este in regula ca ... (vezi toată discuția)