avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 562 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Stabilirea nivelului de indemnizație cresterecopil
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Stabilirea nivelului de indemnizație cresterecopil

Buna ziua, as vrea sa va întreb dacă unei salariata cu un contrac de munca cu timp parțial la o firma si altul tot cu timp parțial la alta firma i se cumuleaza veniturile pentru calculul indemnizației. Va multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 14:50, 31 Martie 2017
Da, i se va lua in calcul pentru stabilirea cuantumului indemnizatiei pentru CCC ambele salarii.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ccc avand doua joburi ioanamony ioanamony Buna ziua, Va rog sa ma ajutati, am cateva intrebari referitoare la intocmirea dosarului pentru indemnizatia de crestere a copilului pana la varsta de 2 ani. ... (vezi toată discuția)
Calcul indemnizatie maternitate dianaganea534 dianaganea534 Buna ziua, as vrea sa va intreb legat de calculul indemnizatiei pentru crestere copil, dupa cele 126 zile; eu sunt angajat pe nedeterminat (UMF Carol Davila), ... (vezi toată discuția)
Indemnizatie crestere copil Claudiaser Claudiaser Buna ziua, Am si eu cateva intrebari pe care nu reusesc sa le lamuresc. Din martie am infiintat un Pfa cu norma de venit cod caen 8211. Sunt angajata si la o ... (vezi toată discuția)