Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Conducerea masinii de fima si deplasarea in delegatii
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Conducerea masinii de fima si deplasarea in delegatii

De cateva zile angajatorul doreste sa ma dea afara dar neavand motiv real cauta tot felul de smecherii ca sa-mi dau eu demisia, de la semnarea de fise de evaluare intocmite in favoarea lui (in februarie imi spune ca primesc o prima pt ca am lucrat mai mult), la regulamente de ordine interioara care sa fie semnate cu data de anul trecut, la obligarea semnarii pt conducere de masina de firma, la obligarea la deplasari in delegatii, la semnarea de acte aditionale la contractul de munca pin care ma obliga la asa ceva plus la stabilire de norme etc. Va rog frumos sa ma ajutati cu un raspuns, pt ca nu stiu ce sa fac. Va multumesc.
Probabil ca o sa va faca viata cat mai grea in fiecare zi la serviciu. Merita ? Parerea mea este ca mai bine intrati in preaviz si va cautati altundeva.