Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... Timp minim de lucru CIM
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

Timp minim de lucru CIM

Este legal sa se incheie un contract de munca cu timp de lucru de 1 ore/saptamana?
In cazul in care se poate, care este numarul de zile de concediu de odihna care ar trebui acordate - tot 20?

Multumesc.

Este legal un c.i.m. cu o durata a timpului de munca de 1 ora/saptamana.

Toti salariatii, indiferent de timpul lucrat (integral/partial), beneficiaza de un minim de 20 de zile lucratoare de concediu de odihna/an.