Forum Discuţii juridice Achiziţii publice valoare contract
Discuție deschisă în Achiziţii publice

valoare contract

Va spun o speta, si va rog daca puteti sa ma lamuriti.
La o cerere de oferte, pe SEAP s-a publicat o valoare a lucrarii (cu tot cu TVA - fara precizare clara), iar eu din cate stiu se trece valoarea fara TVA.
la deschiderea ofertelor valorile ofertantilor erau fara TVA sub valoarea estimata.
la aplicarea TVA-lui, la unul din ei depaseste valoarea estimata.
care este varianta corecta?
si cum trebuie motivata?
poate fi motiv de anulate a procedurii de achizitie?
este motiv clar de anulare a procedurii de achizitie...