avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 827 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Achiziţii publice valoare contract
Discuție deschisă în Achiziţii publice

valoare contract

Va spun o speta, si va rog daca puteti sa ma lamuriti.
La o cerere de oferte, pe SEAP s-a publicat o valoare a lucrarii (cu tot cu TVA - fara precizare clara), iar eu din cate stiu se trece valoarea fara TVA.
la deschiderea ofertelor valorile ofertantilor erau fara TVA sub valoarea estimata.
la aplicarea TVA-lui, la unul din ei depaseste valoarea estimata.
care este varianta corecta?
si cum trebuie motivata?
Cel mai recent răspuns: Marius Cocean , Consilier juridic 22:57, 21 Septembrie 2009
poate fi motiv de anulate a procedurii de achizitie?
este motiv clar de anulare a procedurii de achizitie...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Oferta mea a depasit bugetul - ce se intampla? razvan911 razvan911 Buna ziua, Am participat la o lictatie unde bugetul estimat in SEAP pentru acea procedura era de 1 mil de lei. AM fost doua firme participante. Firma mea ... (vezi toată discuția)
Evaluarea ofertei LOREDANITA LOREDANITA Buna ziua, O autoritate contractanta poate respinge o oferta pe motivul ca preturile materialelor si al manoperei este mai mare decat cel practicat pe ... (vezi toată discuția)
Valoare estimata cu tva ibitza78 ibitza78 Buna ziua! O AC a publicat o invitatie de participare pe SEAP, a avut loc deschiderea ofertelor offline si a fost un singur ofertant. In etapa de evaluarea ... (vezi toată discuția)