Forum Discuţii juridice Securitate şi Sănătate în ... Inspector SSM
Discuție deschisă în Securitate şi Sănătate în Muncă (fost Protecţia Muncii)

Inspector SSM

Cine ii face instructajul periodic de protectia muncii inspectorului SSM si cine verifica instruuirea ?
Daca Inspectorul SSM este angajat al intreprinderii se aplica aceeasi regula ca oricarui alt angajat: Seful direct, respectiv seful sefului direct. Daca seful direct e chiar adminstratorul firmei, acesta face si instruirea si verificarea.