avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 200 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Compensare creante intre 2 soc. com
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Compensare creante intre 2 soc. com

Vreau sa fac o compensare intre 2 soc. com pt. o val. de aprox.35000 lei. Trebuie sa fac ordin de compensare tipizat cu regim special cumparat din librarie sau pot face un pv listat din calculator unde semneaza ambele parti???? Pt. sume mai mari de 10000 lei ar trebui sa faca fiecare societate plata prin banca ????
Cel mai recent răspuns: farcl , utilizator 09:04, 27 Aprilie 2017
Compensarea se face doar cu ordin de compensare tipizat cu regim special. Nu inteleg la ce plata te mai referi daca faci compensare prin ordin.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ordine de compensare publicshare publicshare Doresc sa stiu daca am avut un contract de barter cu o companie si trebuie sa emitem ordine de compensare,trebuie sa emitem amandoua firmele ordine de ... (vezi toată discuția)
Documente cu regim special badila steluta badila steluta cind vorbim de documente cu regim special adica facturi , avize chitantiere se face referire in mod expres la cele pt. care am facut comanda la inform ... (vezi toată discuția)
Facturi > 10.000 lei-ordin compensare ContSters86219 ContSters86219 problema mea este: -in aprilie 2011 primesc factura de pesticide in valoare de 20.000 lei cu scadenta la 15 dec 2011. -in 14 sept.2011 emit factura de grau ... (vezi toată discuția)