Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general Compensare creante intre 2 soc. com
Discuție deschisă în Contabilitate în general

Compensare creante intre 2 soc. com

Vreau sa fac o compensare intre 2 soc. com pt. o val. de aprox.35000 lei. Trebuie sa fac ordin de compensare tipizat cu regim special cumparat din librarie sau pot face un pv listat din calculator unde semneaza ambele parti???? Pt. sume mai mari de 10000 lei ar trebui sa faca fiecare societate plata prin banca ????
Compensarea se face doar cu ordin de compensare tipizat cu regim special. Nu inteleg la ce plata te mai referi daca faci compensare prin ordin.