avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 587 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Suspendare stimulent inserție
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Suspendare stimulent inserție

Se poate suspenda stimulentul inserție 30 zile, pentru al trece pe tatăl in concediu, deși tatăl nu a depus dosarul pentru concediu creștere?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:56, 11 Aprilie 2017
Pe durata cat tatal intra in CCC nu se acorda stimulent de insertie.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Indemnizatie concediu crestere copil - o luna Cislariu_Gica Cislariu_Gica Buna ziua As vrea sa stiu cum se procedeaza in practica atunci cand tatal solicita sa intre in acel concediu de crestere copil timp de o luna. a) ... (vezi toată discuția)
Ccc pentru tata ggrumezescu ggrumezescu Buna ziua, Voi naste intr-o saptamana si am cateva nelamuriri cu privire la depunerea dosarului pentru crestere copil ( am intrebat si la agentiile sociale ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, pentru stimulentul de insertie de 1500 lei pentru ... rodica05 rodica05 Buna ziua, pentru stimulentul de insertie de 1500 lei pentru tatic se face suspendare ( dosar pentru acordare ccc) si apoi se face incetare suspendare ... (vezi toată discuția)