avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 802 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Plata sume necuvenite
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Plata sume necuvenite

Buna seara. Cei de la Ajps mi au trimis o scrisoare in care se specifica returnarea unor venituri necuvenite, iar luna aceasta mi a venit indemnizatia mai mica cu 500 lei, sa inteleg ca au inceput sa mi opreasca din acea suma? Chiar daca este specificat ca in termen de 180 de zile pot achita
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 18:24, 13 Aprilie 2017
Pentru ce v-au trimis scrisoare in care se specifica returnarea unor venituri necuvenite?

Solicitati in scris AJPIS sa va comunice de ce indemnizatia primita este mai mica.
Am primit scrisoare pentru ca am obtinut pe langa indemnizatie si venituri suplimemtare pana in 3000 lei anul trecut
Nu va poate retine ceva fara sa existe un titlu executoriu .

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cum dau in judecata ajps? crazydiamond crazydiamond In data de 17.05.2012 am primit in posta o decizie privind recuperarea unor sume necuvenite cu titlu de indemnizatie crestere copil. Suma totala platita ... (vezi toată discuția)
Restituire cota-parte din indemnizatia pt cresterea copilului smile2alina smile2alina Dupa terminarea perioadei de concediu am primit o scrisoare de la Agentia judeteana pt plati si inspectie sociala prin care imi solicitau sa aduc dovada ... (vezi toată discuția)
Stimulent insertie DanielaVenera DanielaVenera Buna ziua. Sunt in plata stimulentului de insertie din luna aprilie, copilul a implinit 2 ani in august, conform legii beneficiez pana la 3 ani, dar de 2 luni ... (vezi toată discuția)