Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Plata sume necuvenite
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Plata sume necuvenite

Buna seara. Cei de la Ajps mi au trimis o scrisoare in care se specifica returnarea unor venituri necuvenite, iar luna aceasta mi a venit indemnizatia mai mica cu 500 lei, sa inteleg ca au inceput sa mi opreasca din acea suma? Chiar daca este specificat ca in termen de 180 de zile pot achita
Pentru ce v-au trimis scrisoare in care se specifica returnarea unor venituri necuvenite?

Solicitati in scris AJPIS sa va comunice de ce indemnizatia primita este mai mica.
Am primit scrisoare pentru ca am obtinut pe langa indemnizatie si venituri suplimemtare pana in 3000 lei anul trecut
Nu va poate retine ceva fara sa existe un titlu executoriu .