Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... Rol fiscal
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

Rol fiscal

Buna ziua detin un act de propietate pt o casa formata din 5 camere ,bucatarie ,si anexa , in cartea funciara mi-au fost intabulate in anul 2007 doar casa fara bucatarie si anexa .Am solicitat o reactualizare a cadastrului ,dar din masuratori reiese exact ce am in acte ,la rolul fiscal platesc dor pe casa impozit conform cartii funciare si nu conform actului de propietate . Pot cere o rectificare a rolului conform actului de propietate deoarece imi sunt necesare la reactualizarea cadastrului
Nu ma poate ajuta nimeni ?
V a rog un rasp la aceasta prob?