Forum Discuţii juridice Executare silită INSCRIERE SARCINI PENTRU TERENURI SAU LOCUINTA
Discuție deschisă în Executare silită

INSCRIERE SARCINI PENTRU TERENURI SAU LOCUINTA

BUNA ZIUA . sint in litigiu cu o anumita firma si am o intrebare; aceasta firma poate sa inscrie sarcini pe terenurile agricole proprietate personala , sau locuinta ? mentionez ca aceste terenuri si locuinta nu fac parte din acest litigiu si nici nu au fost puse garantie . pe aceste terenuri si locuinta nu exista efectuata cartea funciara si nici intabulare. VA MULTUMESC
~ Conținut șters la cerere ~
Trebuie facute mai intai cadastru, carte funicara si intabulare.
va multumesc de raspuns. AS MAI AVEA O SINGURA INTREBARE; deci aceste terenuri , si locuinta daca nu au carte funciara si nu sint intabulate , si ne facind obiectul litigiului dintre cele doua parti NU POT SAU POT fi executate silit?
AS MAI AVEA O SINGURA INTREBARE; deci aceste terenuri , si locuinta daca nu au carte funciara si nu sint intabulate , si ne facind obiectul litigiului dintre cele doua parti NU POT SAU POT fi executate silit?