Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Identitate folosită
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Identitate folosită

Bună ziua!
De curând am descoperit că pe o platformă de jocuri din SUA a fost creat un cont cu numele și fotografia mea. Intenționez să trimit o sesizare către cei care administrează platforma. Ce riscă cel care a creat acest cont, folosindu-se de identitatea mea?
Nu prea puteți face nimic dacă nu s-a folosit în mod abuziv de identitatea dumneavoastră. Cea mai bună opțiune este să trimiteți o solicitare administratorilor platformei în vederea închiderii contului.