avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Cum trimit bani unui detinut in strainatate?
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Cum trimit bani unui detinut in strainatate?

Cum pot sa trimit bani unui detinut in strainatate? Mai exact în Tel Aviv. Are cetățenie romana dar este arestat în Tel Aviv .
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 13:58, 22 Aprilie 2017
Sunați la Ambasada României la Israel...poate vă pot ajuta cei de acolo cu mai multe sfaturi.
Asigurati-va ca situatia este reala. Sunt multe escrocherii pe tema asta.
Da, sa aveti in vedere ambele mesaje de mai sus.
E posibil ca detinutul sa aiba card.
Incercati sa va informati pe acest aspect la ambasada.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Obtinere acte pentru copii nascuti in israel marap marap Un cetatean roman si israelian cu domiciliul in Israel, are cu o femeie cetatean moldovean doi copii. Nu sunt casatoriti, copiii s-au nascut in Israel, el este ... (vezi toată discuția)
Problema foarte grava orianadiana orianadiana buna ziua, daca o persoana este acuzata de frauda cu carti de credit si este momentan in arest in polonia unde este tratat groaznic (primeste mancare doar ... (vezi toată discuția)
Am o problema cu un avocat din america Valib4 Valib4 Salut, Am fost platit de o persoana din Israel sa ii fac un site. Mi-a platit 900$ ,am inceput site-ul si nu l-am putut termina, Acuma el m-a dat in ... (vezi toată discuția)