Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... incalcarea drepturilor detinutilor
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

incalcarea drepturilor detinutilor

cand unui detinut cardiac,operat acum 4 luni bypass-nu i se administreza medicamentele prescrise de medicul chirurg si aprobate de medicul penitenciarului unde ma pot adresa?
Urgent mergeti in audienta si sesizati si in scris conducerea Agentiei Nationale a Penitenciarelor cu privire la neadministrarea tratamentului.
Solicitati transferul detinutului la un spital penitenciar pentru a urma tratamentul in conditiile de acolo,dar sub supraveghere medicala.
Incercati sa obtineti o noua liberare pe motiv de boala.
Formulati sesizari cu cele petrecute catre presa si audio-vizuala.
MULT SUCCES!
multumesc din suflet.maine dimineata am sa merg la Agentia Nationala a Penitenciarelor iar marti incerc in audienta la medicul sef al penitenciarului Jilava.este condamnat definitiv 2 ani.avem pe rol o cerere de prelungire a intreruperii pedepsei dar cu protestele ne-au dat termen in noiembrie.sper sa rezolv ceva.va multumesc inca odata.