avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 607 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... consum de droguri de risc
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

consum de droguri de risc

buna ziua. in urma unei anchete, au fost chemati mai multi minori, printre care si eu, pentru interogarea intr un dosar cu consumul de marijuana. m am prezentat acolo, la declaratie am recunoscut ca am consumat. ce mi s ar putea intampla? m as putea alege cu dosar penal? sau cu amenda?
Ultima modificare: Sâmbătă, 22 Aprilie 2017
barbustefan, utilizator
Cel mai recent răspuns: cali93 , utilizator 12:35, 23 Aprilie 2017
Depinde de circumstante.
Depinde daca ati cumparat sau doar ati fumat de la altii sau ce ati facut...
am si cumparat, am si fumat de la altii
E vorba de trafic si veti avea dosar penal.
Restul depinde de situatia concreta.
Nu cred ca ati inteles. Am cumparat strict pentru consumul personal
Se incadreaza la trafic si cumpararea pentru consumul propriu si veti avea dosar penal.
Veti fi audiat si vor dori sa cunoasca toate detaliile urmand sa fiti pus sub acuzatie penala dupa audiere.
Ultima modificare: Sâmbătă, 22 Aprilie 2017
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat

Alte discuții în legătură

Consum de marijuana Asdfghe123 Asdfghe123 Buna ziua, am fost reclamat de un vecin posibil schizofrenic ca fac trafic de droguri, iar ieri am fost chemat la diicot sa dau declaratie dar nu stiam ca din ... (vezi toată discuția)
Buna ziua. am si eu o problema . am primit o.citatie de la diicot ... alexe001 alexe001 Buna ziua. Am si eu o problema . Am primit o.citatie de la Diicot pentru audiere in calitate de martor intr.un dosar de trafic de droguri . Chestia e ca ... ... (vezi toată discuția)
Punere la dispozitie si consum de droguri cdmts cdmts Buna ziua, In cazul in care am achizitionat o cantitate infima de marijuana sintetica si am consumat o in prealabil cu alte 2 persoane care au ajuns la ... (vezi toată discuția)