Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... consum de droguri de risc
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

consum de droguri de risc

buna ziua. in urma unei anchete, au fost chemati mai multi minori, printre care si eu, pentru interogarea intr un dosar cu consumul de marijuana. m am prezentat acolo, la declaratie am recunoscut ca am consumat. ce mi s ar putea intampla? m as putea alege cu dosar penal? sau cu amenda?
barbustefan, utilizator
Depinde de circumstante.
Depinde daca ati cumparat sau doar ati fumat de la altii sau ce ati facut...
am si cumparat, am si fumat de la altii
E vorba de trafic si veti avea dosar penal.
Restul depinde de situatia concreta.
Nu cred ca ati inteles. Am cumparat strict pentru consumul personal
Se incadreaza la trafic si cumpararea pentru consumul propriu si veti avea dosar penal.
Veti fi audiat si vor dori sa cunoasca toate detaliile urmand sa fiti pus sub acuzatie penala dupa audiere.
CLAUDIU LASCOSCHI, Avocat