Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Sesizare ANI
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Sesizare ANI

Se poate face o sesizare la ANI si sa fie sub protectia anonimatului? Bine sa zicem k i- mi dau si datele de identitate dar va intreb exista vreun formular ceva la mana k mi se pastreaza anonimatul? Deci nu vreau in nici un fel sa se afle cine a facut sesizarea
Conform dispozitiilor art.7 din OG 27/2002, petitiile anonime sau cele în care nu sunt trecute datele de identificare a petitionarului nu se iau în considerare şi se claseaza.
Poi si atunci cum pot face sesizarea si sa nu se afle cine a facuto?
O semnati cu numele altcuiva... glumesc, desigur. @freeelis are dreptate: petitiile si reclamatiile anonime nu se iau in considerare, decat la DNA :))
Kyandra a scris:

O semnati cu numele altcuiva... glumesc, desigur. @freeelis are dreptate: petitiile si reclamatiile anonime nu se iau in considerare, decat la DNA :))

Foarte tare! Mare dreptate aveti.:vishenka: