Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Amanare termen proces
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Amanare termen proces

Am primul termen la un proces cu o asociatie de locatari, referitor la plata unei sume restante, precizez ca este fondul, as vrea sa aman acest termen sa mai castig putin timp si nu stiu ce motiv as putea gasi.Are cineva o idee ?Dar nu pentru angajare avocat.
Amanarea judedatii se poate face prin invoiala partilor(art.221NCPC),cand cauza nu este in stare de judecata(art.220NCPC),sau ptr.lipsa de aparare(art.222NCPC),acestea sunt singurele motive legale.
Sau pot sa cer expertiza contabila si apoi renunt la ea pe motiv ca nu pot sa o platesc financiar....precizez ca ma judec in lipsa procesul fiind in alt oras.
Da, singura varianta de amanare expertiza ar fi dar trebuie sa o cereti in intampinare.
am cerut in intampinare proba cu expertiza