Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Achizite firma
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Achizite firma

Buna seara,

Doresc sa stiu daca o firma al carei administrator, adica eu, are cazier fiscal, poate "cumpara" o alta firma ( activa si fara probleme fiscale ) si daca aceasta din urma isi poate desfasura activitatea in mod normal.

multumesc
o societate cu asociat unic nu poate fi asociat unic in alta societate. in mod normal se solicita cazierul fiscal si pentru firma si pentru asociati sau administratori
avand cazier fiscal nu puteti fi asociat sau administrator in alta firma. la infiintare sau schimbarea asociatilor se solicita cazierul fiscal.