avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 511 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... examen scoala soferi
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

examen scoala soferi

Buna ziua!In anul 2013 pe 4 martie am fost condamnat 2,3 ani cu suspendare,termen de incercare 5 ani pentru conducere auto cu permisul suspendat,alcool peste limita legala,parasirea locului accidentului,vatamare corporala din culpa;pe perioada termenului de incercare nu am voie sa conduc nici o categorie de vehicule.Decizie definitiva.
Cand voi putea da din nou examen pentru redobandire si care ar fi procedurile de urmat.
Va multumesc celor cu raspunsurile cat mai exacte sau pentru eventuale sfaturi!
Cel mai recent răspuns: cyan , moderator 10:38, 25 Aprilie 2017
Puteti solicita obtinerea unui nou permis dupa trecerea termenului de incercare.

Cum redobanditi permisul gasiti informatii aici
www.avocatnet.ro/content/art...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Amnistie,gratiere stefaniuradu stefaniuradu Buna ziua!In anul 2013,4 martie am fost condamnat 2,3 ani cu suspendare,termen de incercare 5 ani pentru conducere auto cu permisul suspendat,alcool peste ... (vezi toată discuția)
Dupa cat timp pot sa ma prezint la examen daca mi s-a anulat permisul de conducere lorenzo29 lorenzo29 dupa cat timp pot sa ma prezint la examen auto daca mi s-a anulat permisul ,in urma unui accident de circulatie (parasirea locului accidentului) ,am primit o ... (vezi toată discuția)
Procedura redobandire permis dupa proces ContSters357097 ContSters357097 sunt cercetat penal si trimis in judecata sub control judiciar , pentru savarsirea infractiunilor de ucidere din culpa , vatamare corporala din culpa si ... (vezi toată discuția)