Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... examen scoala soferi
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

examen scoala soferi

Buna ziua!In anul 2013 pe 4 martie am fost condamnat 2,3 ani cu suspendare,termen de incercare 5 ani pentru conducere auto cu permisul suspendat,alcool peste limita legala,parasirea locului accidentului,vatamare corporala din culpa;pe perioada termenului de incercare nu am voie sa conduc nici o categorie de vehicule.Decizie definitiva.
Cand voi putea da din nou examen pentru redobandire si care ar fi procedurile de urmat.
Va multumesc celor cu raspunsurile cat mai exacte sau pentru eventuale sfaturi!
Puteti solicita obtinerea unui nou permis dupa trecerea termenului de incercare.

Cum redobanditi permisul gasiti informatii aici
www.avocatnet.ro/content/art...