avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1688 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Echipa implementare proiect finantat din fonduri ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Echipa implementare proiect finantat din fonduri europene

Buna ziua,

va rog sa ma lamuriti in urmatoarele aspecte:
1. inspector achizitii publice, functionar public debutant , vechime 5 luni in administratie, poate face parte din echipa de implementare proiect finantat din fonuri europene? eu nu am gasit nicio limitare impusa functionarului public debutant in acest sens.

2. inspectorul achizitii publice debutant are dreptul la sporul CFP si daca da in ce cuantum?

Multumesc mult,

Cel mai recent răspuns: ioanagts , utilizator 09:27, 26 Aprilie 2017
Va rog un raspuns ! Multumesc,

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Salarizare Parva Parva La care La ce baza se calculeaza sporurile acordate in anul 2013( la cea avuta pana la 31.12.2009 sau la baza nou creata prin introducerea sporului de vechime ... (vezi toată discuția)
Legea salarizarii nr.153/2017 cristina muntean cristina muntean Buna ziua. Cum se vor calcula salariile functionarilor publice si ale personalului contractual de la 1 iulie? Am vazut ca salariile vor fi stabilite de ... (vezi toată discuția)
Achizitii-cine semneaza 00Monica42 00Monica42 Lucrez intr-o institutie publica de aparare si ordine publica, ca si Sef compartiment achizitii. Institutia este implicata intr-un proiect cu fonduri europene ... (vezi toată discuția)