Forum Discuţii juridice Funcţionarii publici şi ... Echipa implementare proiect finantat din fonduri ...
Discuție deschisă în Funcţionarii publici şi problemele lor juridice

Echipa implementare proiect finantat din fonduri europene

Buna ziua,

va rog sa ma lamuriti in urmatoarele aspecte:
1. inspector achizitii publice, functionar public debutant , vechime 5 luni in administratie, poate face parte din echipa de implementare proiect finantat din fonuri europene? eu nu am gasit nicio limitare impusa functionarului public debutant in acest sens.

2. inspectorul achizitii publice debutant are dreptul la sporul CFP si daca da in ce cuantum?

Multumesc mult,

Va rog un raspuns ! Multumesc,