Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Consum marijuana
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Consum marijuana

In urma cu putin timp, o saptamana , am fost gasit intr.un parc, cu mai putin de jumatate de gram de marijuana si o tigara confectionata!
Am depus o declaratie in care am precizat ca era pt consumul propriu,iar plicul cu marijuana il gasisem cu o zi inainte sub o banca in alt parc unde fusesem. Dupa toate procedurile facute de domnii jandarmi, politisti, poze si delcaratie ,am lasat nr-ul de telefon si au spus ca voi fi chemat mai departe. As vrea sa stiu si eu cam ce ar urma sa se intample cu cazul meu, si care ar fi consecintele suportate in cauza ?
E posibil sa se supere procurorul ca veti zice ca ati gasit plicul...
Pai, ideea este ca asa s.a si intamplat :) ...
Acum vre.o 4 ani, eram intr.o benzinarie si cand mi.am "aruncat" ochii pe jos am gasit un plic .. in fine... sunt intamplari
Si ce a zis procurorul?
Ati fost audiat de DIICOT?

Nu cumva era politistul acela care s-a suparat?
Nu am fost la DIICOT, dupa cum am spus , saptamana trecuta s.a intamplat. N.am cercuri de prieteni care sa se ocupe cu aceste chestii, nu am avut niciodata probleme cu legea . Politistul care era langa mine cand am scris declaratia ma intreba de unde am luat plicul... pur si simplu i.am spus unde il gasisem, a insistat sa ii dau ceva nume,porecla, detalii ... nu am avut ce sa ii spun pt ca eu nu luasem de la cineva ... in urma insistentelor, a spus sa scriu in declaratie ce vreau eu .... asa ca am scris ce si cum s.a intalplat in legatura cu plicul ... "cu o zi inainte, dupa ce terminasem munca, eram in parcul din apropierea locuintei, pe o banca, fumam o tigara si beam o bere...sub banca era acel plic pe care l.am luat"